Havai fişek atıp bir kişiyi yaralayan holigana 15 yıl hapis

Göztepe – Altay maçında rakip taraftarların bulunduğu bölüme havai fişek atan ve bir kişinin yüzünden yaralanmasına neden olan Furkan Ersanlı isimli taraftar, toplamda 15 yıl hapis cezası aldı. Göztepe- Altay maçında Ersanlı’nın attığı havai fişek Mehmet Çakır isimli taraftarın yüzüne isabet etmişti.

TFF 1. Lig’de 27 Kasım 2022’de tatil edilen Göztepe-Altay karşılaşmasının ilk dakikalarında konuk takımın bulunduğu tribünden ateşlenen havai fişek, Göztepe taraftarı Çakır’ın yüzüne isabet etti. Taraftar, sahaya giren ambulansla hastaneye götürüldü. Bu sırada sahaya inen Göztepeli bir kişi Altay kalecisi Ozan Özenç’e saldırdı. Yaşananlardan sonra karşılaşma tatil edildi.

Maçtaki olaylar nedeniyle 24 sanığa dava açıldı. İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı. Seyircilerin üzerine havai fişek atan tutuklu Ersanlı, son söz olarak kimseyi yaralamak gibi bir niyeti olmadığını söyledi. Mahkeme, Ersanlı’ya ‘silahla kasten yaralamadan’ 11 yıl 3 ay, ‘spor alanlarına yasak madde sokulmasından’ 2 yıl 1 ay ve ‘müsabaka düzeninin bozulması’ suçundan 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 15 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme 13 sanığın 10 aydan 2 yıl 6 aya kadar hapsine hükmetti ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı. 10 kişi ise beraat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir